Wydarzenia w Po-Dzielni

 

Wesprzyj Po-Dzielnię: WSPARCIE PO-DZIELNI NA PATRONITE   WSPARCIE PO-DZIELNI NA ZRZUTKA

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Na skończonej planecie. Wykład Petrosa Kanenasa

17 stycznia 2020 @ 18:30 20:30 Europe/Poznań

Jak ślepa wiara w rozum (podszyta gatunkową pychą) doprowadziła nas do skraju zagłady biosfery, jaką znamy. I jak nadal podpowiada nam przeciwskuteczne „rozwiązania problemu”.

Kiedy mówimy “nieskończony wzrost nie jest możliwy na skończonej planecie” w to pozornie oczywiste zdanie upakowujemy wiele milczacych założeń. Dotyczą one takich elementów, jak skala czasowa, zastanowienie się nad różnymi aspektami skończoności i nieskończoności. Ignorujemy natomiast podstawowe pytanie: dlaczego w ogóle potrzebny jest nieskończony wzrost – oraz wzrost w ogóle.

Postaramy się uporządkować nieco pojęcia dotyczące wzrostu i jego granic, a także napocząć temat systemu wierzeń, który dał napęd całemu procesowi, który nas teraz zabija.

—————————————————
Petros Kanenas

Przed: ekonomista z wykształcenia, makler giełdowy, przedsiębiorca, wyznawca kapitalizmu.

Po: anarchizujący kooperatysta, komunalista, wędrowny wolontariusz w Grecji, Chorwacji i Polsce, piewca samoorganizacji społecznej, technologii wyzwoleńczych i gospodarki solidarnościowej.

Teraz: edukator, agitator i praktyk społecznościowej adaptacji do życia „w brzuchu” katastrofy ekologicznej. Autor bloga: https://kanenasblog.wordpress.com i fanpage’a WPrzemianie.PL

Razem z Kasią-Na-Kołach zaczyna nowe życie w Poznaniu, próbując ograniczać śmierć i cierpienie istot czujących.

Relacja: https://podzielnia.pl/relacja-17-01-2020-na-skonczonej-planecie-wyklad-petrosa-kanenasa/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *