Blog

 • Zbiórka dla Ukrainy
  Zbiórka trwała od 28. lutego do 1 marca, przez tydzień przyjmowałyśmy dary z wcześniej przygotowanej listy tak, aby zebrać rzeczy, na które faktycznie było największe zapotrzebowanie. Na przestrzeni miesiąca, Po-Dzielnia zyskała nowe grono odwiedzających ją osób. Teraz pozostaje nam tylko szerzenie naszej idei, chociaż bariera językowa nie jest tu pomocna, będziemy się starać przekazać… Czytaj dalej Zbiórka dla Ukrainy
 • Edukacja w trakcie jazdy.
  W ramach projektu „Ucz się z nami o wodzie 2021” oprócz 20 lekcji edukacyjnych, przygotowałyśmy małą kampanię społeczną. Możecie jej wypatrywać w pojazdach komunikacji miejskiej. Przez dwa tygodnie od 11.10 do 24.10 na ekranach multimedialnych we wszystkich pojazdach MPK w Poznaniu można zobaczyć grafiki edukacyjne autorstwa Darii Mielcarzewicz. A jak prezentują się na Waszych… Czytaj dalej Edukacja w trakcie jazdy.
 • Ucz się z nami o wodzie.
  Zapraszamy na bezpłatne lekcje o tematyce ekologicznej dla klas 4-8 szkół podstawowych z Poznania. W ramach napisanego przez nas projektu, na którego realizację otrzymałyśmy dofinansowanie z Wydziału Kształtowania i Ochrony Środowiska, planujemy: przygotowanie i przeprowadzenie w pażdzierniku 2021, lekcji edukacyjnych online dla klas 4-8 poznańskich szkół podstawowych, na temat wody i sposobów ochrony jej… Czytaj dalej Ucz się z nami o wodzie.
 • Po-Dzielnia wspiera kampanię #stopkoszeniu.
  W internecie aż huczy od dyskusji na temat dbania o zieleń w mieście. W lokalnych grupach w mediach społecznościowych, Mieszkańcy_nki rozpisują się i dzielą na dwie grupy: zwolenników_czek koszenia – argumentując, że przecież w trawie żyją niebezpieczne kleszcze, osy czy szczury oraz przeciwników_czek tego procederu. My zdecydowanie zaliczamy się do tej drugiej grupy i… Czytaj dalej Po-Dzielnia wspiera kampanię #stopkoszeniu.
 • 1 czerwca wracamy po przerwie.
  Powoli, na miarę naszych obecnych możliwości, nadchodzi długo wyczekiwany dzień – 1 czerwca 2020 r. Z pandemii wychodzimy z nowymi zasadami: nowe godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku od 15.00 do 18.00 w lokalu jednocześnie mogą przebywać 4 osoby z „zewnątrz” plus dwie nasze wolontariusz(e)ki czas wizyty ograniczony do 15 minut zapewnimy dezynfekcję rąk… Czytaj dalej 1 czerwca wracamy po przerwie.
 • Odpadometr – darmowe wsparcie edukacyjne
  Nie wiemy jeszcze, kiedy dzieci wrócą do szkół, ale całkiem prawdopodobne jest to, że dopiero po wakacjach. Polska edukacja w szybkim tempie i w skali masowej stała się edukacją domową. Wielu z rodziców i nauczycieli nie było do tego odpowiednio przygotowanych, w kwestii sprzętu, czasu czy oprogramowania. Tym bardziej jesteśmy z Was dumni, że… Czytaj dalej Odpadometr – darmowe wsparcie edukacyjne
 • Minimalizm w Twojej szafie – wykład on line 03 kwietnia 2020 r.
  Ania Krzemińska jest wolontariuszką Po-Dzielni, od niedawna prowadzi własny projekt „Prosty Kąt”. Pomaga ludziom wprowadzać w życie dobrowolne ograniczenia. Jednym słowem, czyści ich przestrzeń. Mieliśmy spotkać się w Po-Dzielni 20 marca, jednak z powodu epidemii, spotkanie się nie odbyło. Zdecydowaliśmy się zatem zaprosić Anię on-line. Nie udało się nam zorganizować warsztatu porządkowania szafy, ale… Czytaj dalej Minimalizm w Twojej szafie – wykład on line 03 kwietnia 2020 r.
 • Kubki z kawy, talerze z trawy. Spotkanie z Damianem Góreckim 20.02.2020 r.
  20.02.2020 odbyło się spotkanie z Damianem Góreckim, absolwentem studiów inżynierskich na Politechnice Gdańskiej na kierunku inżynieria materiałowa. Podczas wykładu, prowadzonego bardziej w formie swobodnej rozmowy, połączonej z prezentacją slajdów, Damian Górecki opowiedział o możliwych alternatywach dla tworzyw sztucznych („plastiku”) w kontekście globalnego kryzysu zaśmiecenia środowiska nautralnego. W związku z restrykcyjnymi przepisami wprowadzania na rynek… Czytaj dalej Kubki z kawy, talerze z trawy. Spotkanie z Damianem Góreckim 20.02.2020 r.
 • Co robimy, gdy nie możemy być w Po-Dzielni.
  Marzymy o ponownym otwarciu drzwi Po-Dzielni, ale niestety przynajmniej przez dwa tygodnie będzie to niemożliwe. Dlatego szukamy dla siebie innych zajęć, myśląc przy okazji o tym czy ten wirus nas jako społeczeństwo czegoś nauczy. Zapewne każda/y z nas podchodzi do sprawy na swój sposób, niemniej już teraz wskaźniki pokazują obniżenie emisji CO2, pojawienie się… Czytaj dalej Co robimy, gdy nie możemy być w Po-Dzielni.
 • Po-Dzielnia zamknięta do odwołania
  Codziennie odwiedzają nas setki osób w różnym wieku, dlatego uznałyśmy za racjonalne, aby na jakiś czas zamknąć lokal i odwołać wszystkie planowane wydarzenia. Liczymy na Wasze zrozumienie. A jako ciekawostkę, warto dodać, że podczas wielkiej epidemii dżumy w XVII w. Isaac Newton, został wraz z innymi studentami odesłany z uniwersytetu do swoich domów. I… Czytaj dalej Po-Dzielnia zamknięta do odwołania